The Nutcracker

by Sally streets and robbie nichols

Sugar Plum Fairy and Cavalier: Guest Artist/Michael Wells (Fri @ 7pm, Sat @ 3pm, Sat @ 7pm, Sun @ 3pm); Alina Gonzalez/Eugene Bolgatz (Sat @ 11am, Sun @ 11am); (Nina Owen/Elias Coerver, understudies)

Snow Queen and King: Nina Owen/Elias Coerver (Fri @ 7pm, Sat @ 3pm, Sat @ 7pm, Sun @ 3pm); Mai Corkins/Michael Wells (Sat @ 11am, Sun @ 11am); (Arabella Tan/Eugene Bolgatz, understudies)

Clara and Fritz: Eloise Henry/Owen Mink (Fri @ 7pm, Sat @ 7pm); Georgia Davidson/Owen Mink (Sat @ 11am, Sun @ 11am); Cameron Heanue/Ian Segall (Sat @ 3pm, Sun @ 3pm); (Miumi Shipon/Ian Segall, understudies)

Butterfly: Elizabeth Inami (Fri @ 7pm, Sat @ 7pm); Nina Owen (Sat @ 11am, Sun @ 11am); Ashira Bloom (Sat @ 3pm, Sun @ 3pm); (Leanne Blum understudy)

Arabian: Arabella Tan/Elias Coerver (Fri @ 7pm, Sat @ 7pm); Ashira Bloom/Michael Wells (Sat @ 11am, Sun @ 11am); Elizabeth Inami/Elias Coerver (Sat @ 3pm, Sun @ 3pm); (Alina Gonzalez/Owen Mink, understudies)

Mirliton: Ashira Bloom/Lorenza Bartu (Fri @ 7pm, Sat @ 7pm); Arabella Tan/Rose Witte (Sat @ 11am, Sun @ 11am); Bebe Aronson/Julie Deleger (Sat @ 3pm, Sun @ 3pm); (Frances Pine-Rinella/Aria Killebrew Bruehl, understudies)

Spanish: Eugene Bolgatz, L / Ian Segall, R (Fri @ 7pm, Sat @ 7pm); Eilas Coerver, L / Ian Segall, R (Sat @ 11am, Sun @ 11am); Eugene Bolgatz, L / Owen Mink, R (Sat @ 3pm, Sun @ 3pm); (Elizabeth Inami, understudy)

Russian: Monique Jonath/Karina Wiedlin (Fri @ 7pm, Sat @ 3pm, Sat @ 7pm, Sun @ 3pm); Lorenza Bartu/Leanne Blum (Sat @ 11am, Sun @ 11am); (Rose Witte/Julie Deleger, understudies)

Angels: Rose Witte/Julie Deleger/Bebe Aronson (Fri @ 7pm, Sat @ 7pm); Arabella Tan/Karina Wiedlin/Bebe Aronson (Sat @ 11am, Sun @ 11am); Rose Witte/Lorenza Bartu/Aria Killebrew Bruehl (Sat @ 3pm, Sun @ 3pm); (Naima Masia/Sophie Jorcino/Rasika Misri, understudies)

Chinese: Cameron Heanue/Leanne Blum (Fri @ 7pm, Sat @ 7pm); Julie Deleger/Eloise Henry (Sat @ 11am, Sun @ 11am); Georgia Davidson/Eloise Henry (Sat @ 3pm, Sun @ 3pm); (Naima Masia/Karina Weidlin, understudies)

Ballerina Doll: Frances Pine-Rinella (Fri @ 7pm, Sat @ 7pm); Monique Jonath (Sat @ 11am, Sun @ 11am); Aria Killebrew Bruehl (Sat @ 3pm, Sun @ 3pm); (Bebe Aronson, Amelia Baranger-Hartwig, understudies)

Daughter: Miumi Shipon (Fri @ 7pm, Sat @ 7pm); Karina Wiedlin (Sat @ 11am, Sun @ 11am); Amelia Baranger-Hartwig (Sat @ 3pm, Sun @ 3pm)

Snowflakes: Alina Gonzalez, Julie Deleger, Miumi Shipon, Arabella Tan, Rose Witte, Mai Corkins (Fri @ 7pm, Sat @ 7pm); Leanne Blum, Elizabeth Inami, Karina Wiedlin, Aria Killebrew Bruehl, Bebe Aronson, Ashira Bloom (Sat @ 11am, Sun @ 11am); Leanne Blum, Julie Deleger, Karina Wiedlin, Lorenza Bartu, Rose Witte, Mai Corkins (Sat @ 3pm, Sun @ 3pm); (Eloise Henry, Frances Pine-Rinella, Cameron Heanue, Sophie Jorcino, Nina Owen, understudies)

Flowers: Alina Gonzalez, Julie Deleger, Rose Witte, Frances Pine-Rinella, Georgia Davidson, Mai Corkins, Lorenza Bartu, Bebe Aronson, Aria Killebrew Bruehl (Fri @ 7pm, Sat @ 7pm- en pointe); Miumi Shipon, Rasika Misri, Amelia Baranger-Hartwig, Frances Pine-Rinella, Cameron Heanue, Monique Jonath, Naima Masia, Sophie Jorcino, Aria Killebrew Bruehl (Sat @ 11am, Sun @ 11am- on flat); Miumi Shipon, Rasika Misri, Rose Witte, Frances Pine-Rinella, Leanne Blum, Mai Corkins, Naima Masia, Sophie Jorcino, Aria Killebrew Bruehl (Sat @ 3pm, Sun @ 3pm- en pointe); (Arabella Tan, Eloise Henry, Karina Wiedlin, Ashira Bloom, Elizabeth Inami, understudies)


New BAMPFA Work 1

by Raymond Ejiofor

Georgia Davidson, Elizabeth Inami, Owen Mink, Nina Owen, Ian Segall

*Note: special rehearsal on Sun. Oct. 14 in addition to Sat. and Mon. rehearsals*


New BAMPFA Work 2

by Kylie Woodward-Sollesnes

 

BAMPFA “in situ” performers (choreography by robert dekkers in collaboration with the dance artists)

Lorenza Bartu, Ashira Bloom, Mai Corkins, Monique Jonath, Shannon Landheer, Devon Wood


Bebe Aronson, Annie Cheng, Ani Feinberg, Alina Gonzalez, Eloise Henry, Sophie Jorcino, Aria Killebrew Bruehl, Naima Masia, Rasika Misri, Frances Pine-Rinella, Katharine Pope, Miumi Shipon, Arabella Tan, Rose Witte